Що таке фулфілмент?

Рубрика "Логістичний сленг"

Продвинута Вікіпедія розповідає, що це слово пішло від англійського «fulfilment» (саме так, в нашій сфері коректно його вживати з однією літерою «l» всередині), що в перекладі означає «виконувати».
Започатковув історію фулфілменту як, безпосередньо, послуги ще у 1997 році відомий Amazon. У нашій країні цей термін, як і сам сервіс, почав набирати обертів приблизно в кінці 2014 року, коли саме почав формуватися український ринок фулфілменту

Фулфілмент – це все, що відбувається з товаром з того моменту, коли покупець (тобто кожен з нас) зробив замовлення на сайті інтернет-магазину, до моменту отримання посилки з цим замовленням безпосередньо в руки. І весь цей процес забезпечує професійний фулфілмент-оператор. Як ми, НП Логістик!
Тобто фулфілмент-оператор займається всією складською частиною бізнес-процесу інтернет-магазину, при якій товар поступає фізично на склад такого оператора і розміщується на зберігання. А далі, при надходженні замовлення від покупця інтернет-магазину, товар на цьому ж складі відбирається, замовлення пакується та передається у доставку покупцеві:

Illustration

Простими словами – це аутсорс складських і логістичних послуг.
Резюмуємо: при якісно організованому фулфілменті власник інтернет-магазину бачить свій товар хіба що на своєму сайті. А от його покупець – і на сайті, і вживу, коли отримає замовлення