ФУЛФІЛМЕНТ-ЕФЕКТ

візуально:

бізнес без фулфілменту vs бізнес з фулфілментом

After
Before

ФУЛФІЛМЕНТ-ЕФЕКТ

на прикладі бізнес-кейсів:


Без фулфілменту 

Історія:

Підприємець Максим продає аксесуари для гаджетів та мобільних телефонів. Зазвичай, замовляє товар з Китаю. Найбільш популярні товари зберігає вдома, іншу частину товару - у гаражі, який орендує за декілька кварталів від дому.
Максим продає виключно через Інтернет, в нього є зареєстровані акаунти продавця на відомих маркетплейсах, а також продає через соцмережі.
Абсолютно все по бізнесу він робить самостійно: сам приймає дзвінки та замовлення від клієнтів; сам збирає посилки для покупців; інколи сам запаковує їх; майже щодня відвозить замовлення на пошту у час-пік та відправляє їх отримувачам; фотографує товари та розміщує про них інформацію на всіх ресурсах, через які продає; самому доводиться формувати накладну на замовлення для покупця; сам веде реєстр продаж та облік товарних залишків.
Інколи йому допомагає із замовленнями сусід Петро, коли Максим дуже зайнятий, у відпустці або хворіє. Звісно, Максим в таких випадках сплачує Петру щодня мінімум по 120 грн, в залежності від кількості замовлень

Кількість замовлень в місяць:

max 100 шт

Мінуси:

У Максима взагалі не вистачає часу ні на що. Голова просто кругом від усього щодня. 
А він вже давно мріє розширити бізнес та продавати інші категорії товарів, але ніяк не може: немає місця та не вистачає "рук". 
Якщо він винайме невеликий склад та візьме хоча б 1 працівника - це чималі витрати, їх доведеться сплачувати постійно і незалежно від кількості замовлень. А ще й витрати на паливо - щоб відвозити замовлення на пошту та їздити в гараж...

Прорахунок (1місяць):

1000 грн | оренда гаража1500 грн | витрати на паливо400 грн | технічні витрати папір, заправка картриджу в принтері для друку документів для покупців, скотч360 грн | оплата персоналу Максим захворів в цьому місяці та замість нього товари збирав та відправляв Петро

Витрати: 3 260 грнПрибуток: 15%Витрати часу на обробку замовлень: 90%
З фулфілментом

Альтернативна історія:

Підприємець Максим продає аксесуари для гаджетів та мобільних телефонів. Зазвичай, замовляє товар з Китаю. Товар може одразу приходити на склад НП Логістик, або ж - Максим може забирати посилку, самостійно її перевіряти та відправляти/привозити на склад НП Логістик.  
Товари Максима реєструються у системі складу, зберігаються у надійному місці, під цілодобовим відеоспостереженням та охороною. 
Коли Максиму надходить замовлення від клієнта - він його пересилає НП Логістик. Замовлення одразу ж швидко комплектується, у нього вкладається товарна накладна для покупця, замовлення пакується та передається у відправку Новою поштою з наклеєною електронною накладною з контактами отримувача.  Щодня Максим може переглянути залишки свого товару на складі НП Логістик, аби мати можливість дозакупити необхідне. 
В кінці місяця Максим сплачує НП Логістик виключно за фактично зібрані і відправлені замовлення покупців та за зберігання свого товару    

Потенційна кількість замовлень в місяць:

без обмежень

Плюси:

Що робить Максим у цьому процесі? Приймає дзвінки від своїх покупців та розміщує інформацію про свої товари на онлайн-майданчиках, через які продає.  Більше йому не потрібно нікуди їздити, тягати коробки з товарами, оформлювати накладні для покупців. В результаті - він має безліч вільного часу. 
А найголовніше - нарешті він може розширити асортимент товарів та продавати різноманітні ексклюзивні сувеніри, які йому були завджи цікаві та які він також може зберігати на складі НП Логістик поруч з іншими своїми товарами. 
Таким чином, бізнес Максима стрімко зростає. Він працює з дому та насолоджується життям! 

Прорахунок (1 місяць):

Вартість послуг за місяць залежить від декількох факторів:1) кількості комірок або площі, які були відведені на складі під зберігання Ваших товарів протягом місяця;2) кількість фактично зібраних замовлень протягом місяця;3) кількості розвантажених/завантажених машин з товарами протягом місяця;4) наявності додаткових сервісів, які були надані протягом місяця (наприклад, робота з поверненнями тощо) 

Витрати: ~3 000 грн Прибуток: +50%Витрати часу на обробку замовлень: 10%
Без фулфілменту

Історія:

Подружня пара Дмитро та Наталя наприкінці минулого року зареєстрували ПП "Зайченя". Вони продають різні товари для домашніх улюбленців. 
В них є власний сайт та невеличкий кіоск недалеко від дому. Всіма організаційними питаннями та поставкою товарів займається Дмитро. Товари подружжя зберігає в орендованому складському приміщенні (100 кв.м) на іншому кінці міста. На складі їм довелося встановити охоронну сигналізацію, а також закупити ноутбук, принтер, ваги та офісні меблі. 
Щодня, окрім вихідних, там працює менеджер Микита, який приймає дзвінки та онлайн-замовлення від покупців. Микита формує замовлення, оформлює його у реєстрі, формує електронну накладну для відправки, а щовечора за зібраними замовленнями приїзджає водій Олег. Олег завантажує замовлення у авто та відвозить їх на пошту. Щосуботи на склад приходить прибиральниця. В кіоску працює сама Наталя, вона любить там працювати.  
Щомісяця обсяги продажів онлайн збільшуються і подружжя розуміє, що їм терміново потрібні нововведення, щоб оперативно відправляти зоотовари замовникам

Кількість замовлень в місяць:

max 1 500 шт

Мінуси:

Микита не встигає формувати замовлення до приїзду Олега. Олег часто стоїть у заторах, тому не завжди встигає на пошту до моменту, коли забирають посилки з відділення. Тому покупці не завжди отримують замовлення вчасно. Відтак, потрібні чималі інвестиції і додатковий працівник. 
На складі дуже необхідна IT-система, яка допоможе Микиті швидко знаходити товар, реєструвати його у базі, автоматично формувати товарну накладну для покупця. Зараз він все робить власноруч у звичайному Excel. А також потрібен ручний сканер та рокла для зручності та швидкості роботи з товарами. А на майбутню зиму потрібно купити хоча б пару обігрівачів, оскільки на складі холодно. 
І найголовніше - бізнес взагалі не готовий до розширення та зростання замовлень...

Прорахунок (1 місяць):

11000 грн | оренда складу1700 грн| комунальні витрати700 грн | абонплата за охоронну сигналізацію38000 грн | оплата персоналу2500 грн | витрати на паливо та експлуатацію автомобілю Олега1500 грн | технічні витрати заправка картриджей, папір, стретч-плівка, скотч, канцтовари

Витрати: 55 400 грнПрибуток: 10%Витрати часу на обробку замовлень: 70%

+ 60 000 грн додаткові інвестиції

а саме: 10 000 грн (техніка для складу) і 50 000 грн (базова IT-система)

Назва підприємства вигадана.Будь-яка схожість з реальною компанією - випадковий збіг

З фулфілментом

Альтернативна історія:

Всі товари подружжя перевозить на склад НП Логістик. Наталя надалі працює в кіоску "Зайченя" і коли потрібно поповнити наявні в магазині товари - Дмитро їде на склад НП Логістик або замовляє кур'єрську доставку Новою поштою зі складу до кіоску. 
Микита тепер може працювати вдома: він приймає замовлення та дзвінки покупців і передає їх до НП Логістик. А ще - йому Дмитро довірив нову важливу роль - шукати нові канали та можливості для реклами і розвитку бізнесу.  
Від орендованого складу та його утримання подружжя, звісно, відмовилося. Відтепер всі замовлення покупців збираються, пакуються та відправляються прямо зі складу НП Логістик.  
Все реєструється у відповідній багатофункціональній WMS-системі, тому у будь-який час Дмитро може дізнатися залишки його товару на складі, щоб вчасно замовити нову поставку. 
Дмитро сплачує за зберігання своїх товарів та виключно за кількість фактично зібраних замовлень в кінці місяця

Потенційна кількість замовлень в місяць:

без обмежень

Плюси:

Бізнес Дмитра та Наталі працює "як годинник", тепер все системно, всі процеси по взаємодії із покупцями та доставкою їх замовлень відточені. Жодних затримок, жодних проблем. Дмитро знає, що його товар у надійних руках, під цілодобовою охороною та відеонаглядом. 
Микита розміщує рекламні оголошення на різних маркетплейсах і форумах, тому кількість онлайн-замовлень реально зростає щотижня. Доходи від продажів зростають. 
І головне: скільки б не було замовлень - НП Логістик все виконає та відправить завжди вчасно. Повна гармонія у всьому. Подружжя вирішило, що тепер вони готові до поповнення у своїй родині. Для малюка потрібно буде купувати безліч дитячих речей.
І тут Дмитро замислився над розширенням свого бізнесу. Це крута ідея - торгівля дитячими товарами. А чому б ні? З НП Логістик будь-який бізнес зможе все!

Прорахунок (1 місяць):

Вартість послуг за місяць залежить від декількох факторів:
1) кількості комірок або площі, які були відведені на складі під зберігання Ваших товарів протягом місяця;
2) кількість фактично зібраних замовлень протягом місяця;
3) кількості розвантажених/завантажених машин з товарами протягом місяця;
4) наявності додаткових сервісів, які були надані протягом місяця (наприклад, робота з поверненнями тощо)

Витрати: ~55 000 грн Прибуток: +40%Витрати часу на обробку замовлень: 10%
Без фулфілменту 

Історія:

Бренд Dress&Go - це компанія, що торгує жіночим одягом, взуттям та аксесуарами. Постачальники - з різних країн: і Україна, і Турреччина, і Китай, і Польща. 
Бренд на нашому ринку з'явився рік тому. Компанія має власний сайт та декілька шоу-румів по Україні (в 3-х областях). У власників бренду (Олена, Сергій та Василь) на цей рік в планах розширити мережу магазинів і відкрити ще 3 шоу-руми. 
Окрім цього, відділ продажів та відділ маркетингу компанії активно працюють над популярізацією бренду та залученням нових онлайн-покупців. Тому продажі стрімко зростають.  
І тут власники компанії зіткнулися із проблемами - бізнес функціонує із певними збоями і не витримує навантажень, пов'язаних із збільшенням продажів. 
Окрім офісного приміщення з адміністративним персоналом, у них є орендований склад на 1000 кв.м, на якому з товарами та замовленнями працюють 20 працівників (в т.ч. 2 водія), є сканери, офісна техніка, навантажувач, стандартний програмний комплекс 1С. Навіть, власні брендовані коробки для пакування є. 
Орієнтуючись на досвід професіоналів у сфері складської логістики, компанія розуміє, що на складі відсутні важливі речі - конвейєр, якісне зонування складу, термінали збору даних, не налаштовані топологічні процеси

Кількість замовлень в місяць:

max 10 000 шт

Мінуси:

На їхньому складі вже не вистачає місця, персонал ледве справляється з тим об'ємом замовлень, що є. А ще ж необхідно обробляти повернення - замовлення, які не забрали або не підійшли покупцям. Відтак, потрібні додаткові інвестиції на функціонуючий склад. 
Що ж робити, якщо власники якраз розпочинають роботу над новим брендом і напрямком - одяг для чоловіків?..  

Прорахунок (1 місяць):

150000 грн | оренда складу10000 грн| комунальні витрати4000 грн | плата за охоронну сигналізацію та відеоспостереження270000 грн | оплата персоналу9000 грн | витрати на паливо та експлуатацію вантажних автомобілів4000 грн | технічні витрати заправка картриджей, папір, стретч-плівка, скотч, канцтовари, питна вода

Витрати: 447 000 грн Прибуток: 30%Витрати часу на обробку замовлень: 70%

+ 218 000 грн додаткові інвестиції

а саме: 168000 грн (конвейер) і 50000 грн (термінали збору даних (5шт)

Назва бренду вигадана.Будь-яка схожість з реальною компанією - випадковий збіг

З фулфілментом

Альтернативна історія:

Звісно, компанії буде вигідніше закрити свій склад, процеси формування замовлень та зберігання товарів передати на аутсорс. НП Логістик несе повну відповідальність за товар. 
Окрім того, синергія НП Логістик з Новою поштою робить співпрацю із клієнтом максимально зручною - безпроблемна робота з поверненнями, трекінг замовлень на будь-якому етапі. 
Бізнес Dress&Go тепер працює досконально: відділ продажів приймає замовлення покупців і вони автоматично за допомогою АРІ-інтеграції надсилаються на склад НП Логістик, збираються, пакуються та тут же зі складу відправляються по всій Україні покупцям. На всі замовлення одразу ж оформлюються всі супровідні документи - і для покупця, і для самої компанії.  
Якщо потрібно зі складу відправити великогабаритний вантаж із одягом у шоу-руми Dress&Go в інших містах - без проблем, НП Логістик швидко організує транспортну логістику.  А всі взаєморозрахунки виключно по факту наданих послуг та відвантажених замовлень - в кінці місяця

Потенційна кількість замовлень в місяць:

без обмежень

Плюси:

Яка б не була кількість замовлень щодня - завдяки НП Логістик вони швидко формуються і приходять покупцям вчасно, що дуже важливо для репутації бренду Dress&Go. 
А ще - компанія може за допомогою НП Логістик реалізувати будь-які рекламні кампанії - наприклад, вкладати в посилку рекламний флаєр чи формувати подарункові промо-набори для підвищення клієнтської лояльності до бренду. 
Окрім цього, власники можуть сміливо запускати новий напрямок бізнесу і продавати товари для чоловіків, взявши в оренду додаткову кількість комірок для зберігання . Склади, потужна операційна система та персонал НП Логістик можуть швидко впоратися із будь-яким навантаженням!

Прорахунок (1 місяць):

Вартість послуг за місяць залежить від декількох факторів:
1) кількості комірок або площі, які були відведені на складі під зберігання Ваших товарів протягом місяця;
2) кількість фактично зібраних замовлень протягом місяця;
3) кількості розвантажених/завантажених машин з товарами протягом місяця;
4) наявності додаткових сервісів, які були надані протягом місяця (наприклад, робота з поверненнями тощо)

Витрати: ~446 000 грн Прибуток: +60%Витрати часу на обробку замовлень: 10%
Heading

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Multipurpose assistance for online stores and offline retail businesses.

Text element

Text element

Text element

Text element

Heading

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Text element

Developing marketing and business strategy to help company grow fast.

Text element

Text element

Text element

Text element